8 Grudzień 2009

Mikołaj

Autor: KJ. Kategorie: Nasze akcje .

W niedzielę 6.12.2009r. Wolontariusze Maltańskiej Służby Medycznej udali się do dzieci przebywających w Podhalańskim Specjalistycznym Szpitalu im. Jana Pawła II w Nowym Targu.
Maltańczycy podarowali Małym Pacjentom paczki, na które fundusze zbierane były w ubiegłą niedzielę tj. 29.11.2009r. Zbiórka prowadzona była przy parafii Św. Brata Alberta oraz Św. Katarzyny w Nowym Targu. Pieniądze ze zbiórki wykorzystane zostały na przygotowanie paczek nie tylko dla dzieci w szpitalu, ale także osób przebywających na oddziale paliatywnym nowotarskiego szpitala oraz dla dzieci z upośledzeniem umiarkowanym i znacznym w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Nowym Targu.
Maltańczycy po rozdaniu upominków czytali dzieciom bajki, organizowali różne zabawy, dając chwilę odpoczynku zmęczonym i zatroskanym rodzicom. Także dzieci miały ciekawe pomysły na wspólną zabawę.
Każde dziecko otrzymało maskotkę oraz słodycze.
Maskotki pochodziły z akcji „Podziel się radością”, a wszystko to dzięki ofiarności serc Państwa Młodych, którzy zechcieli podzielić się szczęściem najweselszego dnia w ich życiu i przekazali misie na ten szczytny cel.
Prezenty wlały choć trochę radości w wielkie wystraszone oczy Małych Pacjentów, a radość w oczach obdarowanych dzieci była i jest bezcenna. Choć przez chwilę zapomniały one o bólu i cierpieniu, a strach zamienił się w iskierkę nadziei i promyczek radości.
Po mile spędzonym czasie i wspólnej zabawie Wolontariusze udali się na oddział paliatywny.
W poniedziałek 7.12.2009r. Maltańczycy zawitali w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr1 w Nowym Targu.
Dzieci nie spodziewały się „Mikołaja Maltańczyka” i widać było w ich oczach wielkie zaskoczenia ale także niesamowitą radość.
Uczniowie przedszkola i szkoły podstawowej otrzymali przybory szkolne oraz słodycze.
To nie nasz pierwszy kontakt z ww. szkołą. Mieliśmy przyjemność współpracować podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego organizowanego przez miasto Nowy Targ, z którego dochód przeznaczony został na wykonanie sali rehabilitacyjnej i siłowni w SOSW.
Serdecznie dziękujemy za każdy grosz wrzucony podczas zbiórki, ponieważ Państwa dar serca wsparł naszą akcję, która przyniosła wiele radości i uśmiechu dzieciom jak i starszym pacjentom.
Umieć pomagać, być otwartym na potrzeby drugiego człowieka, to droga czerpania radości z pomagania innym. Niech radość jaką Państwo sprawili swoim darem dla dzieci będzie nauką dla tych, którzy w codziennym życiu nie zwracają uwagi na cierpienie i potrzeby bliźniego.

Podziel się na:
 • Drukuj
 • PDF
 • email
 • Dodaj do ulubionych
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Flaker
 • Śledzik

Zostaw komentarz

Dla członków MSM

Polecamy:

Współpracujemy z:

Nasi sponorzy


Wybrane zdjęcia

Statystyki

Licznik indywidualnych odwiedzin: 45180
Twój system operacyjny to:
Twoja przeglądarka to:
Twój numer IP to: 18.215.185.97