9 Grudzień 2010

Finał Nowotarskiego Dnia Wolontariusza

Autor: KJ. Kategorie: Aktualnosci .

Podczas gali finałowej „Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2010” poznaliśmy zwycięzcę plebiscytu „Aktywny 2010”. Została nią Anna Tylka, która uzyskała 449 głosów na 637 oddanych.
Nowotarski oddział Maltańskiej Służby Medycznej w tym dniu prezentował swoją działalność poprzez stoisko.
Zdjęcia z tego wydarzenia znajdują się w GALERII

Głosy na wolontariusza można było oddawać przez cały listopad na specjalnych kuponach drukowanych w „Dzienniku Polskim” i „Tygodniku Podhalańskim”. Głosować można było na finalistów Dorotę Hedwig, Zbigniewa Krauzowicza,  Szkolne koło wolontariatu Caritas przy Zespole Szkół Ekonomicznych w Nowym Targu, Annę Tylkę, Wolontariat szkolny Gimnazjum nr 1 w Nowym Targu.

Zwyciężczyni plebiscytu „Aktywny 2010″” Anna Tylka, który odbył się w ramach „Nowotarskiego Dnia Wolontariusza 2010” od 10 lat pracuje społecznie i jest Prezesem Koła Polskiego Związku Niewidomych i Słabowidzących w Nowym Targu. Utworzyła w Kole Bibliotekę Książki Mówionej (książka nagrana na CD i kasetach magnetofonowych). Systematyczne uczestniczy w szkoleniach, warsztatach celem podnoszenia kwalifikacji i wiadomości na temat Organizacji Pozarządowych. Pisze wnioski głównie finansowanych ze środków PFRON poprzez PCPR w Nowym Targu, a dofinansowania z nich pozwalają na coroczne organizowanie wycieczek i spotkań okolicznościowych dla zrzeszonych w Kole. Skutecznie pozyskuje sponsorów, pozyskane środki są przeznaczone na dofinansowanie w/w imprez, oraz na potrzeby Koła. Występuje z pismami do Burmistrza Miasta skutkiem, czego są dofinansowane koszty autokarowe wycieczek. Dzięki jej staraniom podłączono sygnalizację dźwiękową do sygnalizacji świetlnej przy przejściach dla pieszych przez pasy.

Przedstawiono także zwycięzców konkursu na esej dla młodzieży pt „Wolontariat na Podhalu – szansą dla potrzebujących oraz drogą wzbogacenia regionu”.

Jury w składzie: Agnieszka Szymaszek, Maciej Edmund Pinkwart,  Henryk Urbanowski po zapoznaniu się z dostarczonymi esejami oraz ocenie w skali (1-10 pkt.) postanowiło przyznać:
I miejsce oraz tytuł Laureata konkursu na esej „Wolontariat na Podhalu – szansą dla potrzebujących oraz drogą wzbogacenia regionu” dla Jakuba Kwidzińskiego,
II miejsce dla Aldony Kusper,
III miejsce dla Edyty Świec.

W konkursie „Nowotarski Dobroczyńca 2010” laureatem została firma DAFO Plastics Sp. z o. o. – przedsiębiorstwo zajmujące się produkcją opakowań z tworzyw sztucznych na potrzeby przemysłu kosmetycznego i farmaceutycznego – szerokiej gamy butelek i słoików o różnych kształtach i pojemnościach od 30 do 750 ml oraz tub polietylenowych.

Statuetkę „Laureat konkursu Nowotarski Dobroczyńca 2010”, logotyp „Laureat Nowotarski Dobroczyńca 2010” do wykorzystywania w materiałach, dokumentacji, stronie internetowej firmy przez okres najbliższego roku, oraz dodatkowe nagrody przyznało jury w składzie:
Maria Kopytek, Izabela Łuszczek, Monika Watychowicz, Bernadeta Zarycka i Piotr Augustyn.

(www.goral.info.pl)

Podziel się na:
 • Drukuj
 • PDF
 • email
 • Dodaj do ulubionych
 • Facebook
 • Twitter
 • Google Bookmarks
 • Blip
 • Gadu-Gadu Live
 • Flaker
 • Śledzik

Zostaw komentarz

Dla członków MSM

Polecamy:

Współpracujemy z:

Nasi sponorzy


Wybrane zdjęcia

Statystyki

Licznik indywidualnych odwiedzin: 45731
Twój system operacyjny to:
Twoja przeglądarka to:
Twój numer IP to: 3.237.71.247